Koronawirus

 

Koronawirus: informacje i zalecenia – link poniżej:
Informacje Koronawirus

Kolejne etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Poniżej przedstawiam link z istotnymi informacjami dotyczącymi kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 celem wykorzystania

https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejny-etap

_________________________________________________________________________________________________________________________

Obowiązująca – wszystkich –  procedura kwarantanny

zaakceptowana przez Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie

(Przypominamy, że to Wojewoda Zachodniopomorski decyduje o uruchomieniu dodatkowych miejsc kwarantanny). 

 

INFORMACJA DLA PACJENTÓW PRZYCHODNI ZDROWIA

W ŚWIERZNIE, GOSTYNIU, CHOMINIE

W związku z wprowadzeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego – Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 Dz.U. poz. 433, informujemy pacjentów o nowych zasadach organizacyjnych obowiązujących w przychodniach Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Medyk.

Od 16 marca 2020 do odwołania w Świerznie, Chominie, Gostyniu wszystkie porady udzielane będą w trybie teleporady i dopiero jeżeli z takiej porady wynikać będzie konieczność zbadania pacjenta, umówiona zostanie wizyta osobista.

Zamówienia na recepty prosimy składać telefonicznie, kod e-recepty również będzie przekazany telefonicznie. Pod numerem telefonu: 91 383 27 76.

Zespół Przychodni NZPOZ MEDYK

   _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • Szpital Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim  ( 15.03.2020 r. )

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno Państwa jak i pracowników Szpitala św. Jerzego apelujemy o rozważne korzystanie z pomocy opieki zdrowotnej.

W związku z powyższym w Oddziałach Szpitalnych obwiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych.

Rejestracja do Poradni Specjalistycznych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem telefonów.

Kontakt do recepcji Szpitala:
– 913262690,
– 913262691,
– 913262692,

W Poradniach Specjalistycznych istnieje możliwość telekonsultacji pod w/w numerami telefonów, gdzie zostaną Państwo połączeni bezpośrednio  z lekarzem.

Pod tymi samymi numerami telefonów, po godzinie 18.00 istnieje również możliwość telekonsultacji z lekarzem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

W sprawach pilnych lub bezpośrednio zagrażających życiu proszę kierować się do głównych drzwi Szpitala korzystając z dzwonka (dzwonek znajduje się po lewej stronie drzwi)

Przypominamy, że wiele spraw można załatwić przez telefon (np. receptę, zwolnienie).

p.o. Dyrektor Szpitala Agnieszka Borzęcka

Komunikat wójta Świerzna

w związku z koronawirusem

Drodzy mieszkańcy gminy Świerzno,

w związku z rozwijającą się sytuacją związaną z koronawirusem, a także podjętymi przez rząd decyzjami, zwracam się do Państwa z prośbą o ograniczenie osobistych wizyt w Urzędzie Gminy Świerzno, Ośrodku Pomocy Społecznej, bibliotekach publicznych oraz spółce komunalnej.

W miarę możliwości proszę o załatwianie spraw telefonicznie lub drogą elektroniczną. W tym trudnym okresie musimy zadbać przede wszystkim o zdrowie mieszkańców i zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby. W najbliższym czasie podejmiemy również decyzje, co do funkcjonowania świetlic wiejskich.

Menu