Po 1945 roku folwark został przejęty przez Państwowe Nieruchomości Ziemskie. W 1958 roku majątek wszedł w skład samodzielnego PGR, od 1971 roku w skład KPGR Wrzosowo
z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. We wsi znajduje się pałac o powierzchni 1150 m2, z końca XIX wieku zbudowany w stylu eklektycznym. Pałac powstał na miejscu średniowiecznego zamku. Jest to budynek dwukondygnacyjny, założony na rzucie prostokąta, kryty dachem kopertowym. W elewacji frontowej znajduje się ganek zwieńczony ryzalitem i tympanonem (z herbem rodu von Brockhüsenów). Z boku budynku znajduje się taras i oranżeria. W elewacji ogrodowej znajduje się pięcioboczny wykusz. Budynek jest wyremontowany i od 1962 roku funkcjonuje w nim szkoła. W sąsiedztwie znajdują się budynki gospodarcze oraz częściowo zachowany park dworski o powierzchni 2,3 ha w stylu francuskim z przełomu XVIII i XIX wieku.
Redliny
Nazwy dawne: Aschersruhe (do 1936 r.), Redlinsfelde (do 1945 r.)
Sołectwo: Gostyniec
Historia:
Redliny w 1883 r. na terenach należących do Gostyńca osadzono czterech zagrodników z Sulikowa, co dało początek osadzie. Nazwa odimienna (właściciel nazywał się Nathan Ascher Lewin). W 1939 r. istniało tu 5 zagród chłopskich z 42 mieszkańcami. Współcześnie niewielka wioska rolników indywidualnych.
Rybice
Nazwy dawne: Riebitz (do 1945 r.)
Sołectwo: Gostyń
Historia:
Rybice wzmiankowane w źródłach historycznych od 1364 r. Własność rodu v. Brockhusen, od k. XIX w. v. Flemming i v. Plath, od początku do 1945 r. wyłączna własność Flemmingów. Istnienie folwarku odnotowane od XVIII w. Po 1945 r. niewielka wioska pegeerowska.
Osiecze
Nazwy dawne: Neühofe (do 1945 r.)
Sołectwo: Osiecze
Historia:
Osiecze brak danych historycznych dotyczących miejscowości. W materiałach z 1870 r. wzmiankowana jest jako wybudowanie należące do Chomina. W 1980 r. była to kilku budynkowa osada. W XX w. została ona rozbudowana. Nowa zabudowa zlokalizowana w odległości ok. 1 km na południowy-zachód od XIX- wieczne osady.
Sulikowo
Nazwy dawne: Zoldekow (do 1945 r.)
Sołectwo: Gostyń
Historia:
Sulikowo pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1369 r., kiedy to Sulikowo było lennem rodu von Brockhausen. Dopiero od pocz. XIX w. -po separacji gruntów- zlikwidowano wszystkie gospodarstwa chłopskie i zagraniczne. Pozostał jedynie (istniejący do XVIII w.) folwark. Po 1945 r. w Sulikowie działało gospodarstwo ramach KPGR Kamień Pomorski.
Trzebieradz
Nazwy dawne: Knurrbusch (do 1945 r.)
Sołectwo: Gostyń
Historia:
Trzebieradz po raz pierwszy wzmiankowany w źródłach w roku 1676; pierwotnie była to owczarnia należąca do Gostynia. W XVIII w. Wymienia się owczarz i młynarza. Po 1836 r. w wyniku separacji gruntów, przesiedlono tu kilkanaście rodzin z Gostynia, co dało początek wsi, która w latach 70-tych XIX w. Liczyła ponad 250 mieszkańców. Źródła historyczne nie korelują z mapą Trzebieradza z pocz. XIX w., na której widnieje już kilkanaście siedlisk. Przed 1945 r. Współcześnie wieś chłopska.
Ugory
Nazwy dawne: Friedensfelde (do 1945 r.)
Sołectwo: Jatki
Historia:
Ugory osada założona z sześciu chłopskich zagród powstała w roku 1825, w konsekwencji regulacji gruntów Świńca. Z tego czasu pochodzi też wiatrak, dobrze zachowany jeszcze w 1939 r. Choć nieczynny. Przed II wojną światową Ugory liczyły 9 zagród; obecnie niewielka wieś rolników indywidualnych.
Starza
Nazwy dawne: Staarz (do 1945 r.)
Sołectwo: Stuchowo
Historia:
Starza pierwsza udokumentowana wzmianka o wsi pochodzi z 1313 r. W 1342 r. Było to lenno rycerza Siegfrieda Lude. Od XVI w. Do 1945 r. Dobra były własnością rodziny Plötz (w 1 poł. XIX w. współwłaścicielami majątku była rodzina Flemming). W połowie XIX w. nastąpiła znaczna rozbudowa folwarku. W 1870 r. We wsi poza folwarkiem było 8 pełnorolnych gospodarstw chłopskich. Dalszy rozwój folwarku spowodował, że w 1939 r. gospodarstwa chłopskie już nie istniały. Po 1945 r. majątek upaństwowiono a następnie założono w nim PGK.
Będzieszewo
Nazwy dawne: Bandesow (do 1945 r.)
Sołectwo: Świerzno
Historia:
Będzieszewo jest wsią o średniowiecznym rodowodzie: pierwsza wzmianka pochodzi z 1321 r. Wówczas to wraz z pobliską Kępicą należało do rodu von Brüsewitz. Własnością tego rodu wieś była do 1863 r. Do końca II wojny światowej wielokrotnie zmieniali się właściciele majątku w Będzieszewie. Do końca lat 80 – tych działało tu PGR, obecnie byli pracownicy wykupili część budynków i gruntów.